Türk Telekom 2018 İnternet Kota Sorgulaması Nasıl Yapılır

Akıllı telefonlar ve teknolojiyle birlikte gelişen GSM üzerinden internet destekleri sonrasında artık pek çok kişi yoğun bir şekilde akıllı telefonları üzerinden tarayıcılarla ya da mobil uygulamalarla interneti kullanmaya başladı.

Akıllı telefonlar ve teknolojiyle birlikte gelişen GSM üzerinden internet destekleri sonrasında artık pek çok kişi yoğun bir şekilde akıllı telefonları üzerinden tarayıcılarla ya da mobil uygulamalarla interneti kullanmaya başladı. Genellikle belirli bir kota sınırı çerçevesinde kullanıcıların kendi kullanım alışkanlıklarına uygun şekilde sunulmakta olan internet kota sınırlarında kullanıcıların bu sınırları geçmesi ile birlikte farklı ücretlendirmelere tabi tutulması söz konusu oluyor. Bu nedenle kota sorgulama işlemlerinin nasıl yapılacağını bilmek gerekiyor. Türk Telekom hatlarına sahip olan kullanıcılar bilgisayarları üzerinden Türk Telekom Online İşlemlere giriş yaparak Abonelik İşlemleri, Kota İşlemleri ve Kota Sorgulama başlıklarını takip edecekleri menü üzerinden aylık olarak kullanmış oldukları kota ve indirme hızları hakkında bilgiye sahip olabilirler.

Bilgisayar üzerinden yapılacak bu kota sorgulamalarının dışında kota kullanımlarını öğrenmek isteyenler;

  • Mobil uygulama kullanımı,
  • Müşteri hizmetlerini arama

yollarını tercih ederek de kota bilgilerini sorgulayabilirler. Play Store ya da AppStore üzerinden Türk Telekom kullanıcılarının bilgi edinmesi için geliştirilmiş olan uygulamayı indirerek üye girişi yapmanızın ardından en kolay şekilde kota sorgulamalarınızın karşınıza çıkmasını sağlayabilirsiniz. Müşteri Hizmetlerini arayarak kota sorgulama işlemini yapmak için de 444 03 75 numaralı telefonu arayıp operatörlerin yönlendirmesi sonucunda müşteri temsilcisi tarafından kota sorgulamanızın yapılmasını sağlayabilirsiniz. Ayın belirli dönemlerinde yapacağınız kota sorgulamaları ile internetinizin sınırını aşmayıp ekstra ücretlerle karşılaşmadan internetinizi kullanmaya devam edebilirsiniz.