Turkcell, Gelir Büyüme Beklentisini Yükseltti

2018 yılı itibari ile Turkcell gelirinde yaşanacak büyüme beklentisini yüzde 13-15 oranından 14-16 seviyesine yükseltti.

turkcell 'de gelir Büyüme

2018 yılı itibari ile Turkcell gelirinde yaşanacak büyüme beklentisini yüzde 13-15 oranından 14-16 seviyesine yükseltti. Turkcellİletişim Hizmetleri A.Ş. içinde bulunduğumuz 2018 yılı için hedeflenmekte olan büyüme beklentisinde bir revizyona gitti. Ülkemizdeki en köklü iletişim operatörlerinden birisi olan ve sürekli olarak kendini geliştiren firma bu senede kar hedeflerinde ve büyüme hedeflerinde yükselişte. Bu konuda Kamuyu Aydınlatma Platformuna yapılan güncelleme bildirimi ile hedeflenen büyüme oranının 14-16 gelir büyümesi olacağı ve 37-40 oranında ise FAVÖK marjı ile 1819 seviyesinde operasyonelyatırım harcamasının satışlara olan oranını belirtti. Bu değerler ile şirketin yaşayacağı büyümeyi sene içinde planlanandan daha ileri götüreceği de öğrenilmiş oldu.

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. daha önce yaptığı büyüme hedefleri ve operasyonel yatırım harcamasının satışlara olan oranı konusunda açıklamalar yapmıştır. Bu açıklamalara göre hedeflenen büyüme 13-15 seviyesinde olması planlanmaktaydı. Bunun yanında operasyonel yatırım harcamasının satışlara olan oranı için de 33-35 FAVÖK marjı için 18-19 oranı tahmin edilmekte ve hedeflenmekteydi. Ancak yıl içerisinde yapılan düzenleme ile bunun üzerinde hedeflerin olacağı belirtilmiş oldu. Ülkemizde sunduğu kaliteli hizmetler ile çok kişi tarafından tercih edilen ve kullanılan operatör düzenlendiği tarifeler ve kampanyalar ile abone sayısını arttırmakta ve kaliteli iletişim için alt yapısını sürekli güncellemektedir. Bu çalışmalarda şirketin daha fazla abone almasına ve büyümesine olanak sağlamaktadır. Yapılan güncellemelerde bunun bir kanıtı olmaktadır.